ZONA

Sekreti për flokë të shëndetshëm qëndron tek kafeja

Kafeja i ndihmon njerëzit të qëndrojnë zgjuar, ama në të njetën kohë ndihmon edhe flokët të duken të shëndetshëm.

Më poshtë po ju listojmë 7 përfitimet që kafeja i ofron flokëve tuaj.

Rënia
Kafeina forcon rrënjën e flokëve duke luftuar kështu rënien e tyre.

Rritja
Gjithashtu pija jonë e preferuar ndihmon rritjen e flokëve.
Stilimi
Kafeja mund të përdoret për të trajtuar flokët e dëmtuar nga stilimi.

Ngjyra
Për të patur një ngjyrë intensive flokësh, mjafton që të aplikoni të paktën një herë në dy javë një maskë më kafe.
Recetë

Çfarë ju duhet?

2 lugë gjelle kafe

Vaj kokosi
Si ta bëni?
Filloni duke shkrirë në mikrovalë vajin e kokosit, më pas shtoni në të pak nga pak dy lugët e kafesë. Lëreni ë qëndrojë për rreth 5- 10 minuta dhe më pas aplikojeni në flokë pranë skalpit. Mbajeni të vënë për rreth 20 minuta, bëni dush dhe shijoni rezultatin! Revista Anabel

 

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com