Kuzhinë

Sallatë me mollë, arra e kumbulla

 Përbërësit

200 gr sallatë

1 molle jeshile

50 gr thelpinj arrash

2 kumbullatë pjekura

4 lugë vaj vegjetal

2 lugë uthull balsamike

150 gr djathë

kripë.

 Hapat

1

Përzieni vajin dhe uthullën balsam në një tas me pak kripë, vendosni mollën, kumbullat, arrat, djathin në një pjatë të madhe.

2

Shtoni sallatën dhe trazojeni mirë, spërkateni të gjithën me salcën e përgatitur më parë dhe shërbejeni.

3

Ju bëftë mirë!

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com