Kuzhinë

Sallatë makaronash me domate dhe borzilok

 Përbërësit

500 gr makarona

750 gr domate

8-10 gjethe borzilok

6 lugë vaj vegjetal

2 thelpinj hudhre

½ lugë Rigon

kripë

Biber i zi.

Hapat

1

Përzieni domatet me hudhër, vaj, borzilok, rigon, kripën, biber të zi.

2

Zieni makaronat sa duhet në ujë të bollshëm me kripë, pas zierjës kulloni.

3

Makaronat e ziera vendosni në një pjatë mesatare duke ia shtuar përizerjën e domateve, trazojini mirë dhe shërbeni.

4

Ju bëftë mirë!

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com