Modë

Martohet vajza e ish-presidentit, George Bush, fton vetëm 20 vetë në dasmë

Ish-presidenti George Bush mori një tjetër rol të rëndësishëm këtë fundjavë, duke e dërguar drejt altarit vajzën e tij.

Barbara Bush, vajza e parë e parë e George, u martua me të fejuarin e saj, Craig Coyne, në Kennebunkport, Maine, të dielën.

Prindërit e saj krenarë ndanë fotot e ditës së madhe në Instagram të hënën në mëngjes, shkruan transmeton Telegrafi.

Në një fotografi, George Bush mund të shihet duke ecur bashkë me Barbarën, 36 vjeçe, në ceremoninë e mbajtur në natyrë në kompleksin e familjes Bush.

“Barbara është emëruar një grua unike dhe të fortë – dhe me të drejtë, sepse ajo është unike dhe e fortë. Mirëpresim Craig Coyne në familjen tonë”, ka shkruar ai në Instagram.

Ish-zonja e parë, Laura Bush, publikoi një portret familjar, i cili përfshinte motrën binjake të Barbarës, Jenna Bush Hager, burrin dhe vajzat e saj.

Laura Bush e quajti atë “një ditë të mrekullueshme”.

Barbara Bush i tha revistës People se vetëm 20 anëtarë të familjes ishin të pranishëm për “ceremoninë shumë të shkurtër dhe të ëmbël të martesës”.

Fotografi, Paul Morse, ka publikuar tri foto nga ceremonia, njëra prej të cilave tregonte se si çifti ishte i mbuluar me petale të bardha të luleve, ndërsa ecnin drejt altarit.

Dhëndri është skenarist dhe çifti i martuar do të jetojë në New York, ashtu si motra e saj Jenna dhe familja e saj.

“Ne jemi të ngazëllyer për një martesë të tillë të vogël me familjen tonë”, i tha Barbara Bush revistës People/Telegrafi/

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com