ZONA

Dhëndëri ia ndezë cigaren nuses

Kënga ‘kallma cigaren’ është një nga këngët më të famshme në dasmat tona.

Në këtë këngë, zakonisht, dhëndëri i kërkon nuses që t’ia ndezë cigaren.

Mirëpo, si duket kjo ‘traditë’ është thyer.

Në një dasëm shqiptare të publikuar në YouuTube, është nusja ajo që i kërkon dhëndërit të ia ndezë cigaren dhe ky e bën një gjë të tillë.

Videjoa është shpërndarë mjaft shumë në rrjetet sociale.

 

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com